Четвер, 28.03.2024, 17:28

Головна » 2011 » Жовтень » 4 » Віталій Наконечний представлятиме Україна на чемпіонаті світу
22:13
Віталій Наконечний представлятиме Україна на чемпіонаті світу

1-17 жовтня в Японії пройде чемпіонат світу зі спортивної гімнастики серед чоловіків і жінок, на якому його учасники виборюватимуть не лише медалі, а й перші командні й особисті ліцензії на Олімпійські ігри 2012 року в Лондоні. Головний тренер чоловічої національної збірної України Юрій Куксенков визначив склад команди країни, яка 30 вересня вилетіла в Токіо на змагання. Потрапив до нього й 25-річний калуський гімнаст, майстер спорту України  Віталій Наконечний. Про це повідомив редакції "КН" тренер-викладач зі спортивної гімнастики ДЮСШ ФСК "Нафтохімік" Ярослав Книщук, з допомогою якого Віталій став одним з провідних вітчизняних гімнастів.

– У Японії мій вихованець, – констатував Ярослав Миколайович, – виступатиме на чемпіонаті світу вже вп’яте в своїй спортивній кар’єрі. Він, а також Микола Куксенков, Олег Степко та Олег Верняєв змагатимуться в багатоборстві, а в окремих видах програми (як мінімум, у трьох. – Авт.) представлятимуть Україну Петро Пахнюк і Роман Зозуля.

Перед кожною командою, а в чемпіонаті світу в Японії виявили бажання взяти участь посланці майже зі ста країн, стоїть завдання посісти в командному заліку місце не нижче восьмого. Саме вісім кращих команд країн світу отримають ліцензії на Олімпіаду-2012. Чотири команди, які в підсумковій турнірній таблиці розмістяться на 9-12 місцях, матимуть можливість вже наступного року розіграти між собою ще дві олімпійські ліцензії.

Основною та єдиною умовою для здобуття на чемпіонаті світу зі спортивної гімнастики особистих ліцензій на Олімпійські ігри 2012 року є те, що конкретний спортсмен повинен посісти в багатоборстві місце не нижче 24-го. Гімнасти, котрі змагатимуться в окремих видах програми, претендувати на особисті олімпійські ліцензії не можуть. Виняток не зроблено навіть для небагатоборців, котрі в тих чи інших видах змагань стануть переможцями на призерами чемпіонату світу в Японії.

Записав Василь Ткачук.

Категорія: Спортивна гімнастика | Переглядів: 592 | Додав: monarch | Теги: Віталій Наконечний, спортивна гімнастика, Ярослав Книщук, чемпіонат світу в Японії | Рейтинг: 5.0/1