Четвер, 25.04.2024, 05:30

Головна » 2012 » Серпень » 22 » Організували чемпіонат, який став справжнім святом
20:04
Організували чемпіонат, який став справжнім святом

Уже більше піввіку на Калущині популяризується такий вид спорту, як спортивне орієнтування. А поштовхом для його зародження в регіоні стало створення в далекому 1978 році відділення спортивного орієнтування, яке було відкрито при місцевій ДЮСШ управління освіти. За цей час сотні дівчат і юнаків, що облюбували собі цей неолімпійський вид спорту, опановували тут його ази, шліфували свою спортивну майстерність, здобували славу прикарпатського орієнтування. Досить лише сказати, що за піввіковій ювілей на Калущині було підготовлено більше 30 майстрів спорту та близько 150 кандидатів у майстри спорту. Погодьтеся, солідні здобутки, якщо до цього всього додати ще й той факт, що понад 500 осіб ставали чемпіонами та призерами республіканських, всесоюзних та міжнародних змагань і здобули декілька тисяч медалей різного гатунку.

Колишні вихованці відділення та клубу спортивного орієнтування "Азимут" нині проживають не лише на Прикарпатті, а й в усіх регіонах нашої держави, у країнах близького та далекого зарубіжжя, зокрема в Швейцарії, Великобританії, США, Іспанії, Португалії, Франції, Німеччині, Болгарії та інших.

І тому було дещо несподівано, коли чимало із них зібралося в Калуші, а точніше – у мікрорайоні Підгірки, на чемпіонат області серед ветеранів спортивного орієнтування. Було надзвичайно приємно знову побачити такі знайомі обличчя тепер уже сивочолих ветеранів Валерія Пугачова, Олександра Підліснюка, Наталії Михайлової та інших вчорашніх спортсменів і тренерів віком від 60 років і старших, які прийшли помірятися силами, згадати свою молодість і вкотре підтвердити банальну фразу: "Не старіють душею ветерани". А що це саме так, засвідчили результати змагань. У категорії жінок віком за 60 років рівних не було Наталії Михайловій. Кращий результат серед чоловіків у цій категорії показав Валерій Пугачов, друге місце посів Олександр Підліснюк.

Напружена боротьба розгорілася й між учасниками змагань у категорії від 46 до 50 років. Серед жінок перемогу тут святкувала Мирослава Бачинська, другою була Галина Бойчук, третьою – Віра Соловей, а серед чоловіків переміг майстер спорту Михайло Люклян, другим фінішував Михайло Муравський, а третім – Анатолій Стефанович.

У забігах чоловіків у категоріях до 45 років кращий результат показав МС Михайло Гутак, у жінок віком до 40 років – Юлія Худяк, а в чоловіків – Віталій Пукіш. А ось в категорії до 35 років рівних не було майстрам спорту Галині Строчук та Миколі Якимечку, до 30 років перемогли Ярослава Яценюк та кандидат у майстри спорту Олександр Неспляк.

Порадували своїми результатами і молодші за віком орієнтувальники. Так, у категорії до 25 років перемогла МС Вікторія Лукасевич, а серед чоловіків у цій же категорії рівних не було Сергію Ружевичу, серед діючих спортсменів перемогли Володимир Зятик, Сергій Моспан та Ілона Бобик.

Завершилася зустріч поколінь урочистим врученням учасникам змагань пам'ятних медалей, грамот, про які подбала міськрайонна рада ФСТ "Спартак", а також невеличким фуршетом, під час якого мали місце і дотепні жарти, і жваві розмови. Линули також спогади про не таке вже й далеке минуле та пам'ятні виступи калуських орієнтувальників на престижних змаганнях. Це своєрідне свято орієнтувальників залишило після себе чимало приємних спогадів, як і було на ньому досягнуто домовленості проводити подібні змагання двічі на рік – у червні та жовтні.

Наступний чемпіонат області зі спортивного орієнтування серед ветеранів пройде в жовтні цього року на Рожнятівщині, яка по праву вважається колискою спортивних кадрів з цього виду спорту. Нагадаємо, що саме цей край дав таких відомих спортсменів, як майстри спорту Юлія Гринів (Волинкова), Михайло Люклян, Михайло Гутак, Марія Неспляк (Спасюк), Мар'яна Кицман (Сіковська) та ряд інших.

Омелян Куцук, заслужений працівник фізичної культури і спорту України, суддя національної категорії.

На знімках: фінішує Анатолій Стефанович;

нагороду отримує Галина Бойчук.

Категорія: Спортивне орієнтування | Переглядів: 663 | Додав: monarch | Теги: Спортивне орієнтування, чемпіонат області, ветерани спортивного орієнтування | Рейтинг: 5.0/1