П"ятниця, 29.03.2024, 14:30

Головна » 2012 » Березень » 13 » Віталій Наконечний – абсолютний володар Кубка України
01:10
Віталій Наконечний – абсолютний володар Кубка України

5-8 березня в Кончі-Заспі пройшов міжвідомчий особисто-командний Кубок України зі спортивної гімнастики серед чоловіків і жінок, де за нагороди змагалися найсильніші спортсмени нашої країни. Не брав участі в цих змаганнях тільки майстер спорту міжнародного класу Микола Куксенков з Києва, який в ці дні представляв Україну на етапі Кубка світу зі спортивної гімнастики, де виборов срібну медаль у багатоборстві.

За відсутності цього спортсмена на змаганнях в Кончі-Заспі абсолютним володарем Кубка України зі спортивної гімнастики став 25-річний калушанин Віталій Наконечний. У багатоборстві наш земляк, вихованець старшого тренера-викладача зі спортивної гімнастики ДЮСШ ФСК «Нафтохімік» Ярослава Книщука, впевнено переміг в боротьбі за абсолютну першість майстрів спорту України Олега Верняєва з Києва та Олега Степка із Запоріжжя, які посіли відповідно друге і третє місця.

Віталій Наконечний також потрапив у фінал з усіх видів програми, але через рецидив травми спини виступив тільки в трьох з них. В результаті він ще виборов бронзову медаль в опорному стрибку, поступившись за сумою набраних балів тільки уже згаданому Олегу Верняєву (1 місце) та Ігорю Радивілову з Маріуполя (2 місце). Фінальні змагання у вправі на коні калушанин завершив на 5 місці (переміг Олег Степко), а на кільцях він домігся четвертого результату, набравши в підсумку всього на 1,075 бала менше, ніж переможець Ігор Радивілов.

Відзначився Віталій Наконечний на Кубку України й у командних змаганнях. Очолювана ним команда ФСТ «Україна»-І, за яку також виступали Олексій Колтаков (Київ), Олег Степко (Запоріжжя) і Євген Юденков (Донецьк), посіла друге місце. Перемогу ж святкувала команда ФСТ «Динамо»-І, яку очолював досвідчений гімнаст, заслужений майстер спорту України Роман Зозуля із Запоріжжя.

Подвійно приємною стала для Віталія Наконечного церемонія нагородження переможців і призерів Кубка України зі спортивної гімнастики. Крім найпочеснішого кубкового трофею за перемогу в багатоборстві, йому офіційно було вручено нагрудний знак з посвідченням про присвоєння звання «Майстер спорту міжнародного класу». Цієї нагороди калуський спортсмен удостоївся за здобуте в складі національної чоловічої збірної України 5 місця у фіналі чемпіонату світу зі спортивної гімнастики (жовтень 2011 року, Токіо, Японія), де українські гімнасти також вибороли командну ліцензію на Олімпіаду-2012 в Лондоні.

Був привід у Віталія Наконечного порадіти в Кончі-Заспі й за свого калуського тренера. Ярославові Книщуку, який доклав чимало своїх зусиль до здобуття гімнастом олімпійської ліцензії, було вручено нагрудний знак з посвідченням про присвоєння почесного спортивного звання «Заслужений тренер України».

Василь Ткачук.

Прикріплення: Зображення 1
Категорія: Спортивна гімнастика | Переглядів: 1104 | Додав: monarch | Теги: Кубок України, Віталій Наконечний, спортивна гімнастика, Ярослав Книщук | Рейтинг: 5.0/1