Четвер, 28.03.2024, 14:35

Головна » 2015 » Червень » 25 » Тетяна Кіт – п’ята на Європейських іграх
20:35
Тетяна Кіт – п’ята на Європейських іграх

15 червня на перших Європейських іграх в Баку були розіграні перші комплекти нагород у жіночій боротьбі серед спортсменок чотирьох вагових категорій. І вже в перший змагальний день одну медаль найвищого ґатунку здобула представниця України. У ваговій категорії до 69 кг чемпіонкою Європейських ігор стала донечанка Аліна Махиня, яка у фінальній сутичці впевнено перемогла ізраїльську борчиню, дворазову срібну призерку чемпіонату Європи Ілану Кратиш.

Претендувала на здобуття бронзової медалі Європейських ігор і 20-річна калушанка, майстер спорту міжнародного класу, срібна призерка молодіжного чемпіонату світу-2014 Тетяна Кіт. Однак у сутичці за третє місце вона поступилася більш досвідченій своїй колишній співвітчизниці 29-річній Наталії Синишин, яка виступала за збірну Азербайджану.

– Тетяна, – говорить її тренер, директор Калуської ДЮСШ «Сокіл» Микола Пукіш, – потрапила до непростої сітки з насправді дуже титулованими й професійними суперницями. Та досить легко перемігши на туше в 1/8 фіналу румунську спортсменку Сімону Прігоб, вже у наступній стадії змагань Тетяні довелося боротися з відомою шведською спортсменкою, чемпіонкою світу, триразовою чемпіонкою Європи та триразовою володаркою Золотого Великого Призу UWW Софією Маттссон. Звісно, що протистояти досвідченій шведці було нелегко, тож у підсумку моя вихованка поступилася іменитій суперниці з рахунком 0:8, а Софія Маттссон дійшла до фіналу та, перемігши в ньому полячку Катаржину Кравчик, стала чемпіонкою Європейських ігор.

У втішній сутичці Тетяні знадобилося всього 1 хв. 41 сек., щоб довести свою явно перевагу над німкенею Лаурою Мартенс. А потім була боротьба за «бронзу», яку вона програла Наталії Синишин та посіла в підсумку п’яте місце.

Не спромоглася здобути бронзову медаль Європейський ігор і вихованка Львівського державного училища фізичної культури Оксана Гергель, яка представляла Україну у ваговій категорії до 60 кг. У вирішальній сутичці вона поступилася болгарці Тайбі Юсей з рахунком 5:6.

Василь Ткачук.

Категорія: Вільна боротьба, дзюдо, самбо | Переглядів: 669 | Додав: monarch | Теги: Микола Пукіш, Тетяна Кіт, вільна боротьба, І Європейські ігри | Рейтинг: 5.0/1