Субота, 20.04.2024, 11:06

Головна » 2013 » Червень » 12 » Михайло Шахов – призер міжнародного дитячого Open турніру
23:24
Михайло Шахов – призер міжнародного дитячого Open турніру

Минулого тижня у Києві фінішував міжнародний шаховий турнір Sberbank Open, який проходив на головній спортивній арені України – НСК «Олімпійський». Організатором змагань виступило АТ «Ощадбанк Росії».

Про престижність цього шахового форуму засвідчує те, що участь у ньому взяли десять гросмейстерів з першої сотні рейтингу ФІДЕ, в т. ч. семиразовий чемпіон світу росіянин Анатолій Карпов (турнір «А»), юні шахісти до 16 років (турнір «В») та співробітники Групи Ощадбанку (турнір «С»). У цілому змагалися шахісти із 11 країн – України, Росії, Білорусі, Казахстану, Азербайджану, Болгарії, Угорщини, Німеччини, Австрії, Індії та Туреччини.

Найбільшу кількість учасників зібрав міжнародний дитячий Open турнір з класичних шахів за швейцарською системою (9 турів, контроль часу – 90 хв. з додаванням 30 секунд на хід), що проводився серед юних шахістів 1997 року народження і молодших. Їх виявилося майже 180, серед яких був і 12-річний наш земляк, учень Калуського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №10 – ліцей», кандидат у майстри спорту Михайло Шахов. Змагаючись з юними спортсменами до 14 років, Михайло виборов у почесне друге місце. А переможцем міжнародного дитячого Open турніру серед юнаків вікової категорії до 14 років став житель Львова Владислав Сумин. Третє місце посів киянин Анатолій Софійчук. Усім їм від організатора турніру АТ «Ощадбанк Росії» були вручені цінні призи.

Захоплюючою була боротьба і серед гросмейстерів світового рівня (турнір "А"). Найуспішніше виступив діючий чемпіон світу зі швидких шахів гросмейстер із Росії Сергій Карякін. Другим місцем задовольнився шостий чемпіон світу за версією ФІДЕ болгарин Веселін Топалов, а третє місце виборов претендент на світову корону угорець Петер Леко.

Завершився перший міжнародний шаховий турнір Sberbank Open сеансами одночасної гри гросмейстерів з дітьми та співробітниками Групи Ощадбанку.

Василь Ткачук.

На знімку: за грою Михайла Шахова (за столом сидить зліва) спостерігає болгарин Веселін Топалов.

Категорія: Шахи | Переглядів: 534 | Додав: monarch | Теги: Михайло Шахов, міжнародний турнір Sberbank Open, Шахи | Рейтинг: 5.0/1