П"ятниця, 29.03.2024, 11:50

Головна » 2011 » Травень » 4 » Команда «Нафтохімік ПНУ» розпочала чемпіонат України з перемоги
22:04
Команда «Нафтохімік ПНУ» розпочала чемпіонат України з перемоги

До Калуша знову повернувся жіночий футбол. Після дворічної перерви, викликаної вимушеним тимчасовим простоюванням виробництв ТОВ «Карпатнафтохім» – головного спонсора ЖФК «Нафтохімік», 30 квітня на стадіоні «Хімік» оновлена команда «Нафтохімік ПНУ» зіграла свій перший матч в чемпіонаті України-2011 з футболу серед жіночих команд вищої ліги. Суперником наших футболісток була уманська команда «Ятрань».

Перед початком гри відбулося урочисте відкриття чергового чемпіонату України. Футбольних уболівальників, котрі зібралися на трибунах стадіону «Хімік», та гравців обох команд тепло привітали з цією подією заступник голови Івано-Франківської обласної Федерації футболу України, депутат Калуської райради Василь Луцький і заступник генерального директора ТОВ «Карпатнафтохім» Юрій Безуглий. Виступаючі наголосили, що основним критерієм для відродження в Калуші професійної жіночої футбольної команди стало відновлення виробничої діяльності ТОВ «Карпатнафтохім». Крім того, для перспективного розвитку жіночого футболу на Івано-Франківщині й фахової підготовки місцевих футболісток укладено договір про співпрацю між підприємством і Прикарпатським національним університетом ім. Василя Стефаника. У зв’язку з цим калуська жіноча футбольна команда отримала нову назву – «Нафтохімік ПНУ».

Її омолодженому складу, до якого ввійшли також юні вихованці Івано-Франківської ДЮСШ-3, особисто Василь Луцький побажав прагнути досягти рівня майстерності попередньої жіночої футбольної команди «Нафтохімік» – чемпіона України 2007 року та кращої команди Івано-Франківської області з ігрових видів спорту, якою вона була визнана за підсумками виступів у вищезгаданому році.

З нагоди урочистого відкриття в Калуші нового чемпіонату України з футболу серед жінок свої музичні дарунки адресували гравцям команд і футбольним уболівальникам калуська співачка Наталія Пробоїв і танцювальний ансамбль «Мереживо» Калуського училища культури та мистецтв.

За свою історію уманська команда «Ятрань» минулої суботи побувала на стадіоні «Хімік» вдруге. Першого разу вона зустрілася тут з командою «Нафтохімік» (Калуш) в рамках чемпіонату України-2008 і зазнала нищівної поразки з рахунком 0:5. А ось поєдинок в Умані між цими командами в 2008 році завершився внічию – 0:0.

За два сезони (2009 і 2010 роки), коли у вищій лізі чемпіонату України калуські футболістки не виступали, склад «Ятрані» підсилився кількома досвідченими виконавцями. Серед них, безперечно, найціннішим гравцем стала багаторазовий чемпіон і володар Кубка України, а також володар кубка Італії Олександра Романів. Ця дівчина, до речі, уродженка села Берлоги Рожнятівського району, помітно виділялася в складі гостей в матчі з омолодженою командою «Нафтохімік ПНУ». Саме з ювелірної передачі Олександри Романів у вільну зону нападниця уманської команди Юлія Стець на 21-ій хвилині відкрила рахунок у поєдинку, майстерно ударом ногою спрямувавши м’яча у сітку воріт, коли голкіпер команди "Нафтохімік ПНУ" Анна Подвисоцька вибігла із воротарського майданчика їй на зустріч.

Тільки десь через 10 хвилин після цього господарі поля створили свій перший по справжньому небезпечний момент біля воріт команди "Ятрань", які захищала голкіпер молодіжної збірної України з футболу Марія Стеценко. 18-річна новобранка команди "Нафтохімік ПНУ" Дарина Дарицька, котра донедавна виступала за футзальну команду "Планета – КСДЮШОР" (Київ), виконуючи штрафний удар, потужно спрямувала м’яча метрів з 25-ти у бік воріт, але шкіряна куля влучила у поперечину. Після цього господарі значно активізували свої атакуючі дії, що врешті-решт призвело до забитих голів. Ще до перерви двічі відзначилися влучними ударами уже згадувана Дарина Дарицька.

У другому таймі гра набула більш напруженого характеру. Команда "Нафтохімік ПНУ", маючи перевагу в забитих голах, намагалася грати у свій футбол. Гості дуже хотіли відігратися, але їхні атакуючі порви, як правило, "гасилися" калуськими футболістками в середині поля та на підступах до штрафного майданчика.

А коли до завершення матчу залишалося кілька хвилин, суддя в полі – арбітр ФІФА Яна Сащина з Ужгорода покарала другою жовтою карткою та відповідно вилучила з подальшої гри футболістку команди "Ятрань" Олександру Романів. Після цього командна гра уманців помітно погіршилася. На жаль, господарі поля чисельною перевагою не скористалися. Отож з фінальним свистком арбітра команда "Нафтохімік ПНУ" здобула свою першу перемогу в чемпіонаті України-2011, обігравши команду "Ятрань" з рахунком 2:1.

Кращими гравцями цього матчу було визнано у складі нашої команди Дарину Дарицьку, а у складі команди „Ятрань” – Юлію Стець.

У звітному поєдинку команда „Нафтохімік ПНУ” виступала в такому складі: Анна Подвисоцька, Віка Дем'янюк, Оксана Нефьодова (Альона Клепач, 84), Христина Пасічник (Ірина Марчук, 76), Марія Павлюк, Ангеліна Молошик, Христина Ботюк (капітан), Віка Пилипів, Інна Прокопчук, Дарина Дарицька, Надія Чайка (Марія Михайлюк, 55).

В інших матчах першого туру чемпіонату України з футболу серед жіночих команд були зафіксовані такі результати:

"Атекс" (Київ) – "Житлобуд-1" (Харків) – 0:8;

"Дончанка-ЦПОР" (Донецьк) – "Родина" (Костопіль) – 4:1.

Матч між командами "Іллічівка” (Маріуполь) і "Легенда" (Чернігів) не відбувся. За інформацією джерела, що заслуговує на довіру, день його проведення було перенесено.

Василь Ткачук.

Прикріплення: Зображення 1
Категорія: Жіночий футбол | Переглядів: 690 | Додав: monarch | Теги: жіночий футбол, Нафтохімік ПНУ, футбол, чемпіонат України-2011 | Рейтинг: 5.0/1