Субота, 20.04.2024, 17:00

Головна » 2011 » Травень » 11 » Команда „Нафтохімік ПНУ” очолила турнірну таблицю чемпіонату
11:55
Команда „Нафтохімік ПНУ” очолила турнірну таблицю чемпіонату

У неділю, 8 травня, команда „Нафтохімік ПНУ” провела свій другий матч у чемпіонаті України з жіночого футболу. І знову зіграла його вдома, приймаючи на футбольному полі стадіону „Хімік” чергового суперника – команду „Дончанка – ЦПОР” з Донецька.

Титулований жіночий футбольний клуб із „шахтарської” столиці України, який у 1994-1999 роках п’ять разів був переможцем національного чемпіонату й чотири рази здобував кубок нашої держави, прибув до Калуша, вже маючи в своєму активі три очки в турнірній таблиці цьогорічного чемпіонату. В стартовому поєдинку нового сезону донецькі футболістки досить переконливо обіграли вдома костопільську команду „Родина” – 4:1, тож і на стадіоні „Хімік” сподівалися домогтися бажаного переможного результату. Однак перемогу святкували не вони, а гравці команди „Нафтохімік ПНУ”, які здобули три очки головним чином за рахунок продемонстрованих своїх неабияких вольових якостей, самовідданих дій в захисті та кращих виконавських здібностей створювати й реалізовувати гольові моменти.

Активно розпочавши гру, господарі поля вже на першій хвилині матчу організували швидку атаку, яку завершила ударом з-за меж штрафного майданчика Інна Прокопчук. Голкіпер команди „Дончанка – ЦПОР” Юлія Познахірева впіймала м’яч без проблем. Через кілька хвилин небезпечно пробила по воротах Дарина Дарицька, але її удару забракло влучності: м’яч пролетів повз стійку.

На 12-ій хвилині небезпечну атаку калуських футболісток, що розгорталась по правому краю, захисники команди „Дочанка – ЦПОР” перервали з порушенням правил в кількох метрах від лінії штрафного майданчика. Виконувати штрафний взялася Інна Прокопчук. М’яч після її подачі в район 11-метрової позначки зрекошетив від ноги однієї з футболісток донецької команди до Ангеліни Молошик. Вона спробувала переправити його у ворота, але „шкіряна куля” влучила в гравця команди, що захищалася, відскочивши до Дарини Дарицької. А ця нападниця команди „Нафтохімік ПНУ” не втратила чудову нагоду забити гол, влучно ударом ногою переправивши м’яч у кут воріт.

Через кілька хвилин після цього та ж Дарина Дарицька могла відзначитися вдруге, однак голкіперові донецької команди допомогла захистити свої ворота поперечина. Саме в неї потрапив м’яч, коли Дарина виконала удар головою з близької відстані, отримавши навісну передачу з правого флангу від Інни Прокопчук.

У другі половині першого тайму зуміла активізувати свої дії в атаці й команда „Дончанка – ЦПОР”, однак результату вони не принесли. Так само безуспішними були й контратаки господарів поля.

З перших хвилин другого тайму донецька команда вдалася до активного пресингу. Не гірше від суперниць цей компонент футбольної гри застосовувала й команда „Нафтохімік ПНУ”, тому боротьба за м’яч на всіх ділянках поля почала набувати жорсткого, а інколи й навіть грубого характеру. У зв’язку з цим гравці обох команд вимусили арбітра матчу Наталію Мамчур з Рівного вдатись до покарання „гірчишниками” явних порушників правил гри. Жовті картки почергово отримали від неї донеччанки Катерина Ішутіна й Марія Тихонова та калушанка Вікторія Дем’янюк. Власне, під час виконання штрафного, призначеного суддею у бік воріт команди „Дончанка – ЦПОР” на 64-ій хвилині матчу, Дарина Дарицька оформила дубль у цьому поєдинку. Вона  ударом з лівого кута перед лінією штрафного майданчика майстерно закрутила м’яч у дальню „дев’ятку” воріт суперниць.

До честі донецької команди, вона продовжувала шукати „щастя” біля воріт, які захищала Анна Подвисоцька. На 71-ій хвилині матчу під час атаки гостей суддя угледіла, що у штрафтому майданчику м’яч потрапив у руку Оксани Нефьодової, у зв’язку з чим призначила пенальті. З 11-метрової позначки донеччанка Тетяна Громовська пробила влучно. А через кілька хвилин після цього рефері Наталія Мамчур за порушення правил і прирікання з арбітром показала одну за одною дві жовті картки футболістці команди „Дончанка – ЦПОР” Анні Вороніній, вилучивши її з поля.

В останні хвилини матчу, донецька команда, граючи у меншості, ще намагалася зрівняти рахунок, але зробити це їй не судилося. Не вдалося забити ще бодай один гол і команді „Нафтохімік ПНУ”, однак вона здобула вдома другу поспіль перемогу з рахунком 2:1 і, як згодом з’ясувалося, одноосібно очолила турнірну таблицю чемпіонату України з жіночого футболу. Щоправда, так само ще не втратила жодного очка в  чемпіонаті чернігівська „Легенда”, яка свої два перші каленарні матчі національного турніру не зіграла з об’єктивних причин. Ця команда на початку травня на запрошення Федерації футболу Ірану поїхала до цієї країни зіграти спаринг-матчі з їхньою жіночою національною футбольною збірною командою.

Кращим гравцем матчу з „Дончанкою – ЦПОР” у складі команди „Нафтохмік ПНУ” було визнано автора двох забитих голів Дарину Дарицьку.

Інші матчі другого туру чемпіонату України з жіночого футболу завершилися з такими результатами:

„Родина” (Костопіль) – „Житлобуд-1” (Харків) – 0:0;

„Ятрань” (Умань) – „Іллічівка” (Маріуполь) – 4:0.

Свій наступний поєдинок команда „Нафтохімік ПНУ” проведе 15 травня на виїзді у Харкові з місцевою командою „Житлобуд-1” – чотириразовими чемпіонами України та шестиразовими володарями Кубка країни.

Василь Ткачук.

Категорія: Жіночий футбол | Переглядів: 602 | Додав: monarch | Теги: жіночий футбол, вища ліга, Дарина Дарицька, Нафтохімік ПНУ, чемпіонат України-2011 | Рейтинг: 5.0/1