Спортивна гімнастика [9]
Інші види спорту [65]
Різне [10]
Посилання на спортивне відео [5]
Цікаві відеотрансляції із змагань різних рівнів за участю спортсменів Калущини. Добірка спортивних відеоновин, прес-конференцій, інтерв"ю ...

Форма входу

Головна » 2011 » Серпень » 6 » Київський турнір: приємна перемога й несподівана поразка калуських борців
22:10
Київський турнір: приємна перемога й несподівана поразка калуських борців

23-24 липня у Київському палаці спорту відбувся ХVII міжнародний турнір з вільної та жіночої боротьби, присвячений видатним українським борцям і тренерам. У змаганнях, які були генеральною репетицією перед стартом чемпіонату світу-2011, що у вересні пройде в Туреччині, взяли участь 320 спортсменів з 22 країн світу. Національну збірну України представляли на цьому турнірі й два калуські борці Андрій Квятковський та Василь Федоришин, а також сестра Андрія, чинна чемпіонка України у ваговій категорії до 63 кг Мар’яна Квятковська. Власне, хлопці з Калуша своїми виступами на змаганнях в Києві як приємно порадували (Андрій), так і розчарували тренерський штаб української збірної та керівництво Асоціації спортивної боротьби України (АСБУ).

Справжню сенсацію створив капітан збірної України, заслужений майстер спорту з вільної боротьби Василь Федоришин. Наш земляк, який з останньої Олімпіади привіз для України срібну медаль, а також неодноразово виборював різні медалі чемпіонатів Європи та світу, в сутичці 1/8 фіналу Київського міжнародного турніру поступився у ваговій категорії до 60 кг майстрові спорту міжнародного класу Євгенові Хавілову з Києва. Однак після цієї до певної міри несподіванки, хоча Є. Хавілов теж дуже досвідчений український борець, В. Федоришин, як повідомляється на сайті АСБУ, "залишив турнір, нікому нічого не сказавши". Вчинок спортсмена, який "самостійно вирішив проігнорувати спробу взяти хоча б бронзу", головного тренера національної збірної України Руслана Савлохова шокував не менше, ніж присутніх на турнірі українських вболівальників та гостей з багатьох країн світу.

"Хавілов мене приємно здивував, – наголосив він, коментуючи перемогу цього спортсмена. – Я порадів за його боротьбу. Перед турніром "Чорне море" в Одесі я сказав, що путівку на чемпіонат світу видадуть за підсумками двох етапів (в Одесі та Києві). В Одесі Федоришин поборов Хавілова у фінальній сутичці. Тут він навіть не продовжив спробу поборотися за третє місце. У нас ще будуть два тренувальні збори, за підсумками яких ми повеземо на чемпіонат світу найсильнішого".

Поборовши 30-річного Василя Федоришина, київський борець Євген Хавілов (до речі, на тиждень старший від свого супротивника. – Авт.) переможно завершив свої наступні поєдинки й у підсумку здобув золоту медаль ХVII міжнародного турніру в столиці України.

Приємно відзначити, що такого ж успіху домігся й калушанин Андрій Квятковський. Він став переможцем турніру у ваговій категорії до 66 кг, де змагалося 38 учасників, в т. ч. 10 українців. Здобувши золоту медаль, 20-річний А. Квятковський довів тренерському штабу національної збірної України, що в червні цього року він не випадково став вперше в своїй кар’єрі бронзовим призером чемпіонату Європи з вільної боротьби серед юніорів.

Не так вдало, як брат, виступила на Київському міжнародному турнірі з жіночої боротьби Мар’яна Квятковська. Змагаючись у ваговій категорії до 63 кг, вона в сутичці 1/4 фіналу поступилася канадці Жюстін Бушар і в підсумку посіла п’яте місце.

Василь Голинський.

На знімках: Андрій Квятковський щойно отримав золоту медаль;

суддя підняв руку суперника В. Федоришина.

Прикріплення: Зображення 1 · Зображення 2
Категорія: Вільна боротьба, дзюдо, самбо | Переглядів: 649 | Додав: monarch | Теги: Фндрій Квятковський, вільна боротьба, Киїіський міжнародний турнір, Василь Федоришин, Маряна Квятковська | Рейтинг: 5.0/1