П"ятниця, 29.03.2024, 11:58

Головна » 2011 » Квітень » 17 » Калуш приймав ІХ шаховий турнір пам'яті О.Гірника
22:59
Калуш приймав ІХ шаховий турнір пам'яті О.Гірника
    Упродовж трьох днів (з 2 по 4 квітня) в Калуші проводився ІХ міжобласний турнір з шахів, присвячений пам'яті Героя України, нашого земляка Олекси Гірника. Змагання були організовані в приміщенні ПК "Мінерал" і загалом зібрали 50 шахістів з Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської, Чернівецької, Хмельницької та Харківської областей України.

– Цього разу, – розповідав головний суддя змагань Богдан Долинчук, – учасниками основного турніру А були 38 шахістів, з яких два майстри спорту України, один міжнародний майстер спорту, 21 кандидат у майстри спорту та 14 першорязрядників. Вони змагалися за швейцарською системою, яка передбачає проведення кожним шахістом 9 партій.
    Турнір Б, учасниками якого були 12 шахістів третього спортивного розряду, проходив за коловою системою. І його переможцем, якщо вже говорити про підсумкові результати змагань, став калушанин Богдан Максимів. Він в 11-ти зіграних партіях набрав 9 очок, виконавши норматив другого спортивного розряду. Поліпшив на міжобласному шаховому турнірі в Калуші своє спортивне досягнення до другого розряду й Владислав Петльований з Бучача Тернопільської області, який також набрав 9 очок, але за гіршими, ніж у нашого Богдана, додатковими показниками посів друге місце. Третє призове місце в турнірі Б виборов також калуський шахіст Любомир Більович з результатом 7 очок.
    В основному турнірі А свій клас майстрів спорту підтвердили шахісти Петро Голубка (МСУ, Вигода Долинського району) – 7,5 очка, Данило Шкуран (ММС, м. Івано-Франківськ) – 7 очок та Михайло Ярмистий (МСУ, м. Чернівці) – 6,5 очка. Вони відповідно й посіли 1-3 місця. Щодо калуських шахістів, то найкращого результату в цих змаганнях домігся кандидат у майстри спорту Всеволод Ритенко. Він набрав 6 очок, забезпечивши собі 5 місце.
    Пристойно виступив у турнірі А й наймолодший його учасник – шахіст першого спортивного розряду Михайло Шахов з Калуша. Цей 10-річний хлопчик за результатами змагання з старшими і більш досвідченими шахістами посів 18 місце, набравши 5 очок. Відповідно Михайло Шахов став переможцем змагання серед дітей і був заслужено нагороджений грошовою премією та грамотою від організаторів шахового турніру.
    Грошові премії та грамоти також отримали переможець і призери турніру Б, шахісти, котрі посіли 1-10 місця в турнірі А, переможці змагань серед ветеранів (Ярослав Хованець, Івано-Франківськ), юнаків 1990 р. н. і молодших (Петро Ванджарук, Снятин) і найстарший учасник турніру калушанин Володимир Лисяк. До речі, Володимир Лисяк, у свій час грав у шахи з Олексою Гірником, турнір пам'яті якого вже дев'ятий рік поспіль організовується та проводиться в Калуші.
    Організаторами та спонсорами цьогорічних змагань шахістів стали Калуська шахова-шашкова федерація, ФСК "Нафтохімік", управління у справах сім’ї, молоді, фізкультури і спору Калуської міськради, об'єднаний профком "ЛУКОР – Карпатнафтохім", благодійна фундація ім. Олекси Гірника, керівником якої є Євген Гірник, голова Калуської районної ради Василь Дзундза, директор ТзВО "Дей-Сон" Василь Сондей і приватний підприємець Володимир Ільницький.
    Василь Ткачук.
    Фото Василя Худина.
Категорія: Шахи | Переглядів: 740 | Додав: monarch | Теги: Шахи, Михайло Шахов, Богдан Долинчук, турніри | Рейтинг: 5.0/1