П"ятниця, 19.04.2024, 15:32

Головна » 2012 » Жовтень » 1 » Ювілейний Кубок України здобула калуська жіноча команда «Нафтохімік»
19:55
Ювілейний Кубок України здобула калуська жіноча команда «Нафтохімік»

Феноменальну гру продемонструвала команда «Нафтохімік» (Калуш) у фінальному матчі Кубка України з футболу серед жіночих команд сезону 2012 року, який 29 вересня відбувся в Києві на стадіоні НТК ім. Віктора Баннікова. Підопічні Миколи Пристая при активній підтримці вболівальників, які приїхали до столиці України на двох автобусах, в блискучому стилі перемогли донецьку команду «ЦПОР-Донеччанка» з розгромним рахунком 7:0. При цьому встановили своєрідний рекорд: досі результат жодного з 19-ти поєдинків попередніх фіналів Кубка України не завершувався з різницею у сім голів на користь однієї з команд. Гравці «Нафтохіміка» перевершили в цій грі досягнення тієї ж «Донеччанки», яка ще у фіналі Кубка України сезону 1996 року обіграла київську «Аліну» з рахунком 7:1. Щоправда, донецький клуб тоді мав іншу назву – «Варна».

У цьогорічному ювілейному 20-ому фінальному кубковому поєдинку на футбольному полі стадіону НТК ім. Віктора Баннікова цілковиту перевагу в усіх компонентах гри мала одна команда – «Нафтохімік». А втілити її в перший забитий гол підопічні Миколи Пристая спромоглися на 14-ій хвилині. М’яч опинився в сітці воріт після виконаного кутового удару. Якщо замкнути навісну передачу від кутового прапорця Олені Ходирєві не вдалося (на її удар головою воротар донецької команди Юлія Познохірьова відреагувала, відбивши м’яч), то Христина Ботюк, до якої відскочила шкіряна куля, не схибила. Нападниця «Нафтохіміка» ногою вколотила м’яч у кут воріт.

Через чотири хвилини збільшила рахунок в матчі Ангеліна Молошик. Вона технічно обіграла кількох гравців «Донеччанки» поблизу кута штрафного майданчика, звідки вдарила так, що м’яч полетів високою дугою в напрямку воріт і поцілив у їх верхній дальній кут.

На 20-ій хвилині третій гол у ворота гостей забила Ольга Бойченко. Вийшовши віч-на віч з голкіпером донецького клубу, футболістка без проблем перекинула м’яч через Юлію Познахірьову, який залетів вже в порожні ворота.

Такого результативного початку матчу з боку суперниць гравці «Донеччанки» явно не очікували, але й надалі у них нічого путнього не виходило в атаці. Максимум, на що вони спромоглися за весь перший тайм, – це на два удари з далекої відстані та вихід нападниці Ганни Вороніної сам на сам з голкіпером «Нафтохіміка» Анною Карапетян, але наш воротар в цих випадках зіграла бездоганно. Натомість калуська команда, яку вболівальники своїми вигуками «Нафтохімік» – вперед!», «Дівчата «Нафтохіміка», ми з вами» та іншими спонукали ще і ще забивати голи, все наполегливіше й тактично грамотно продовжували розхитувати захисні редути суперниць. Тож не дивно, що при такій неймовірній підтримці калуської команди явно розгубилася на 28-ій хвилині в простій ситуації капітан «Донеччанки» Олена Тельна. Вона поблизу бокової лінії штрафного майданчика відбила м’яч на Ангеліну Молошик, яка побігла з ним до воріт та технічно переграла голкіпера – 4:0!

А буквально через кілька хвилин після того, як Ангеліна записала до свого активу другий гол в цьому матчі, «здали» нерви у граючого тренера донецької «Донеччанки» Тетяни Громовської. Вона грубо зіграла проти Ольги Бойченко, яка мчала з м’ячем до штрафного майданчика вже на побачення з воротарем, за що справедливо отримала від арбітра червону картку.

Покарала донецьких дівчат і капітан нашої команди Олена Ходирєва, яка забила красивий гол зі штрафного, довівши рахунок у матчі до 5:0. Вона ж трохи згодом наважилася на удар по воротах суперниць метрів з 28-ми. М’яч летів у кут трохи нижче поперечини, але голкіпер «Донеччанки» встигла зреагувати на удар та кулаками вибити шкіряну кулю за лінію воріт.

Невдовзі пролунав і свисток арбітра, який сповістив про завершення першого тайму. На табло стадіону НТК ім. Віктора Баннікова світилися приємні для команди «Нафтохімік» та її уболівальників цифри – 5:0. Прихильники підопічних Миколи Пристая проводжали на перерву своїх улюбленців з оплесками, як і з оваціями зустріли появу на футбольному полі відомої співачки, колишньої випускниці Калуського коледжу культури і мистецтв Анастасії Лисенко, яка виконала одну із своїх пісень для всіх, кого зібрав тут фінальний матч Кубка України з футболу серед жіночих команд.

Другий тайм теж пройшов за повної ігрової та територіальної переваги команди «Нафтохімік». Маючи в своєму складі на одного гравця більше, вона в підсумку перемогла донецьку команду з рахунком 7:0 та вперше в своїй історії здобула Кубок України. У другій 45-хвилинці влучними ударами відзначились у складі «Нафтохіміка» Марія Михайлюк та Христина Ботюк.

Урочисте нагородження команд-учасників ювілейного 20-го фіналу Кубка України провели виконавчий директор Федерації футболу України Максим Бондарєв та заступник виконавчого директора ФФУ Віктор Удовенко. З їх рук отримали пам’ятні медалі про здобуття Кубка України з жіночого футболу сезону 2012 року й президент ФК «Нафтохімік», генеральний директор ПрАТ «ЛУКОР» Сергій Чмихалов, виконавчий директор клубу Михайло Овчар та тренерський штаб команди на чолі з її керманичем Миколою Пристаєм.

І ще один штрих до вищесказаного. Для лівого захисника команди «Нафтохімік» Юлія Ващенко цей здобутий національний кубок став вже дев’ятим у її футбольній кар’єрі. Вперше вона удостоїлась виборола його у 1995 році, виступаючи за київську команду «Аліна», яка у вирішальному кубковому поєдинку обіграла ФК «Донецьк» з рахунком 2:1.

Василь Ткачук.

Статистичні дані фіналу Кубка України 2012 року

«Нафтохімік» (Калуш) – «ЦПРО-Донеччанка» (Донецьк) – 7:0 (5:0)

(29 вересня 2012 р., 15.00, м. Київ, стадіон НТК ім. В. Баннікова)

Арбітр: Наталія Алексахіна (м. Кіровоград), арбітр ФІФА.

Асистенти арбітра: Катерина Котуліна (м. Кривий Ріг); Яна Сащина (м. Ужгород), арбітр ФІФА.

Четвертий арбітр: Олександра Ардашева (м. Київ), арбітр ФІФА.

Делегат матчу: Сергій Соботюк (м. Київ).

Склади команд:

«Нафтохімік» (Калуш) – Анна Капапетян (89, Анна Подвисоцька), Христина Пасічник (72, Вікторія Дем’янюк), Олена Ходирєва, Ольга Бойченко (79, Арміне Хачатрян), Ангеліна Молошик, Христина Ботюк (83, Надія Чайка), Дарія Кравець (85, Лідія Шпак), Юлія Ващенко, Вікторія Пилипів (74, Ірина Марчук), Крістіне Алексанян, Гаяне Костанян (46, Марія Михайлюк).

Головний тренер − Микола Пристай.

«ЦПОР-Донеччанка» (Донецьк) − Юлія Познохірьова (53, Каріна Говорунова), Марія Прийма (26, Олена Клавдієнко), Катерина Папайло, Ольга Авдєєва, Анастасія Вороніна (56, Вікторія Мазурова), Катерина Ішутіна, Олена Тельна, Анна Вороніна (74, Дарія Пензєва), Тетяна Громовська, Олена Ковтун, Ірина Майбородіна.

Головний тренер − Тетяна Громовська.

Голи: Христина Ботюк (14, 65), Ангеліна Молошик (18,28), Ольга Бойченко (20), Олена Ходирєва (32), Марія Михайлюк (51).

Вилучення: Тетяна Громовська (31).

Категорія: Жіночий футбол | Переглядів: 644 | Додав: monarch | Теги: жіночий футбол, стадіон НТК ім. В. Баннікова, Кубок України-2012, Нафтохімік, Сергій Чмихалов, Микола Пристай | Рейтинг: 5.0/1